Güncel

Güncel Konular

İhsancıl Soslu Tavuk Tarifi

Ver Fırına Programında Yapılan İhsancıl Soslu Tavuk Tarifi ve Yapılışı;

MALZEMELER
1200-1300 GR AĞIRLIĞINDA BÜTÜN TAVUK
2 ÇORBA KAŞIĞI BİBER SALÇASI
2 ÇORBA KAŞIĞI BALSAMİK SİRKE
5 DİŞ SARMISAK
1 TATLI KAŞIĞI KİŞNİŞ TOHUMU
1 TATLI KAŞIĞI KİMYON TOHUMU
1 ADET MANDALİNA KABUĞU RENDESİ
1 ADET LİMON KABUĞU RENDESİ
4 ÇORBA KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI
1 ÇORBA KAŞIĞI TEREYAĞI
1 ÇORBA KAŞIĞI BAL (TAVUĞUN İÇİNE KOYMAK İÇİN)
1 ADET LİMON
1 ADET MANDALİNA
2 DAL BİBERİYE
1 DAL ZAHTER KEKİK
2 YEMEK KAŞIĞI YOĞURT
YAPILIŞI
BÜTÜN TAVUĞU YIKAYIP, KURULAYIP BİR TEPSİYE YERLEŞTİRİN. TAVUĞUN DERİSİ VE ETİ ARASINI PARMAKLARINIZLA NAZİKÇE AÇIN. UFAK BİR BIÇAKLA TAVUĞUN ÜST DERİSİNE ZARAR VERMEDEN ELİNİZ DERİNİN ALTINDAYKEN ETE DERİN ÇİZİKLER ATIN. BU ÇİZİKLERE HAZIRLAYACAĞINIZ MARİNE SOSU YEDİRİNCE İNANILMAZ LEZZETLİ OLACAK.
TAVUK BU ŞEKİLDE BEKLERKEN SİZ DE TAVUĞUN ÇEŞNİSİ İÇİN HAVANA SIRASIYLA SARMISAK, TUZ, KİMYON, KİŞNİŞ VE ZAHTER KEKİĞİ KOYUP, DÖVÜN. BAHARATLAR İYİCE DÖVÜLÜNCE BİRER MANDALİNA VE LİMON KABUĞU RENDESİNİ EKLEYİN, DAHA SONRA İKİ ÇORBA KAŞIĞI BİBER SALÇASI, DÖRT ÇORBA KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI, İKİ ÇORBA KAŞIĞI BALSAMİK SİRKE VE BİR ÇORBA KAŞIĞI TEREYAĞINI İLAVE EDİN. İYİCE KARIŞTIRIP TAVUĞUN DERİSİNİN ALTINA VE ÜSTÜNE YEDİRİN.
SON OLARAK TAVUĞUN İÇİNE BİR LİMONU VE BİR MANDALİNAYI DÖRT PARÇAYA BÖLÜP YERLEŞTİRİN. BİR DAL ZAHTER VE İKİ DAL BİBERİYEYİ DE AROMATİK BİR TAT KATMASI İÇİN KOYUN. DERİLERİN İÇ KISIMLARINA LİMON VE MANDALİNA KABUĞU EKLEYİN.
HAZIRLADIĞINIZ TAVUĞU FIRININ IZGARA TELİNİN ÜZERİNE YERLEŞTİRİN. YERLEŞTİRİRKEN ÖNCE TAVUĞUN ALTINI ÜST TARAFA BAKACAK ŞEKİLDE KOYUN Kİ PİŞME SÜRESİNİN YARISI TAMAMLANINCA TAVUĞU ÇEVİRİN VE ÜZERİNE BİR ÇORBA KAŞIĞI BAL DÖKÜN PİŞİRME TAMAMLANINCA GÜZEL GÖRÜNEN ÜST TARAFINI RAHATÇA SERVİS İÇİN TABAĞINIZA ALIN. (PİŞME SÜRESİ 45 DK)
İhsancıl Soslu Tavuk Tarifi Reviewed by Unknown on 11:10 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Bu Site Talha Azam Tarafından Blogger Alt Yapısı Kullanılarak Hazırlanmıştır.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.